Przejdź do treści

Filmy zrealizowane podczas warsztatów EAST – European Academy of Social Transformation

W trakcie 7. WAMA Film Festival odbyły się międzynarodowe warsztaty „EAST – European Academy of Social Transformation”. Prezentujemy trzy krótkie formy filmowe zrealizowane przez młodzież, dotyczące tak istotnych dla naszej części Europy zagadnień, jak ochrona przyrody, czy skomplikowane losy lokalnych społeczności funkcjonujących na styku różnych kultur i narodowości.

Include Earth In Your Dreams

Niemalże osiem miliardów ludzi, a tylko jedna planeta. Każdy posiada swoje własne plany, aspiracje. Bohaterowie naszego filmu dzielą się swoimi marzeniami, planują jaką ścieżkę zawodową wybrać. Wreszcie dzielą się swoją filozofią życia, troskami o przyszłe jutro. Kontakt sam na sam z naturą, szum jeziora, przełamywanie oporu wody koniuszkami palców – tego może nam kiedyś zabraknąć. Nie ma planety B, dlatego musimy szanować tą, którą mamy.

Bądź superbohaterem dla planety

Człowiek składa się z niej w 70%, Ziemia w 71%. Woda – dziś wszyscy marnujemy ją każdego dnia w ogromnych ilościach. Bohaterowie naszego filmu pokażą nam niektóre codzienne czynności, które przyczyniają się do zużycia największej jej ilości.

To nie ich wina

Życie przeszłością niesie ze sobą wiele konsekwencji, choć i tak nie mamy na nią żadnego wpływu. Czy należy zatem oceniać ludzi przez pryzmat ich przodków lub historii ich kraju? Warto dbać o to, by miejsca pamięci nie były miejscami nienawiści.

***

Organizatorem warsztatów „EAST – European Academy of Social Transformation” jest Fundacja na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce.

Partnerami projektu są: Tavo Europa (Litwa), Social Film Studio (Białoruś) i Cinemahall (Ukraina).

Filmy zostały zrealizowane podczas 7. WAMA Film Festival w Olsztynie. Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.